czwartek, 2 listopada 2017

Wszystkich świętych, halloween - co myślę?

Wszystkich świętych, chyba nie istnieje osoba która by nie pamiętała o tym święcie, w końcu to dzień w którym odwiedzamy zmarłych na cmentarzach zostawiając znicze, kwiaty wiązanki.. Oczywiście to normalne, nie tylko dla chrześcijan, bowiem 1 listopada niesie za sobą wiele wspomnień, radosnych czy też smutnych..
#Co mi nie pasuje we wszystkich świętych?
W zasadzie zastanawia mnie dlaczego obchodzimy wszystkich świętych bardziej "hucznie" niż dzień Zaduszek. W końcu według mnie drugi dzień listopada jest również ważny jak pierwszy - bowiem dusze świętych są już w niebie, powinniśmy się do nich modlić o dobro na ziemi, natomiast dzień Zaduszek to dzień w którym powinniśmy się modlić za naszych bliskich, by było im dobrze na drugim świecie. Dlatego osobiście nie podoba mi się fakt iż trzeba było iść dziś do szkoły, pracy mimo wczorajszego dnia wolnego. Te święta są równie ważne, nie powinno się ich rozdzielać.. Oczywiście moje zdanie
.


#HALLOWEEN 
Będąc dzieckiem, nie powiem raz zdarzyło się że się przebrałam i wołałam o cukierasa sąsiadów.. Zdarzyło się to raz, oczywiście nie neguję i nie mam zamiaru ingerować w wychowanie, lecz według mnie nie jest to święto dla chrześcijan, i dzieci nie powinny przebierać się, mimo że jest to dla nich zabawa. Jest to święto amerykańskie, nie polskie. Motywy halloween to demony, duchy, wampiry, czarownice. Patrząc na te motywy, śmiało można powiedzieć, nie jest to święto dla chrześcijan. Bo w końcu 31 Października przebieramy się za upiory, a 1 Listopada idziemy na cmentarz modlić się za bliskich..


Jakie jest wasze zdanie na tematy halloween oraz wszystkich świętych? Byliście na grobach bliskich?

*To co napisałam to moje zdanie, i nie mam zamiaru nikogo pouczać. Nie wypowiadam się na tematy niewierzących oraz osób z innej religii, każda religia ma swoje zasady, swoje racje, swoje obyczaje i przekonania których nie chcę podważać.

12 komentarzy:

 1. Ja nie obchodzę halloween nie wierzę w zabobony więc jest nie dla mnie, ale każdy niech robi jak chce :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi Halloween wcale nie przeszkadza, choć nie obchodzę tego święta. Zgadzam się, jeżeli chodzi o Zaduszki, powinien to być dzień modlitwy, a nie pracy...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie lubiłam kiedyś 1 listopada. Teraz mieszkam w Stanach, Halloween na każdym kroku, też je oczywiście obchodzimy, choć nie jakoś hucznie. Tylko cukiery przygotowane na wizyte małych przebierańców :) No i lekko przystrojone mieszkanie. A wczoraj, na polskie Wszystkich Świętych, miałam taki dzień refleksji i wspomnień zmarłych.. Szkoda, że nie mogłam się wybrać na cmentarz.

  OdpowiedzUsuń
 4. Każdy powinien ten czas przeżywać zgodnie ze swoim sumieniem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobry wieczór!
  Zgadzam się z Tobą we wszystkich kwestiach.
  1. Było by bardzo miło gdyby święto zmarłych i Wszystkich Swietych były obchodzone na równi. Wielu jest przecież zwyczajnych Świętych o których nikt nie słyszał.
  2. Osobiście nigdy nie podchodziłem halloween i szczerze nie przypadło mi to święto do gustu. Wydaje mi się że zmarłym należy się szacunek A nie robienie sobie ze śmierci jaj.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. ja halloween nie obchodzę. dzień jak co dzień:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie obchodzę, ale nie mam nic przeciwko jeśli ktoś obchodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że w naszym życiu jest czas na zabawę i na zadumę, dlatego nie widzę niczego złego w Halloween, bo gdy ktoś ślepo w nie nie wierzy one nie przynosi złych skutków.

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam Halloween, czas kiedy i dorosły może zachowywać się jak dziecko =)

  OdpowiedzUsuń
 10. Halloweeen nie obchodzę, a Wszystkich Świętych nie lubię. Nie przeszkadza mi sama idea tego święta, a sposób w jaki jest obchodzone. Grobbing i wystawki zniczy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeśli chodzi o 1 listopada - najbardziej denerwują mnie ludzie.. Cały rok stoją puste groby, a we wszystkich świętych nagle każdy dba o swój grób. Serio?! A co z innymi dniami? Ja ni mówię, ze trzeba dzień w dzień chodzić na cmentarz, ale zajrzeć co jakiś czas.. Zaś jeśli chodzi o halloween - sama w sobie impreza to super sprawa i bardzo mi się podoba, ale jednak obchodzona w ameryce. Do Polski jakoś średnio mi pasuje, choć nie mam nic przeciwko :)

  OdpowiedzUsuń
 12. if you pick up dresses,glamchase tbdress com uk reviews gives you amazing choices.

  http://www.glamchase.co.uk

  OdpowiedzUsuń