poniedziałek, 19 czerwca 2017

Życie idealne

"Wiesz dlaczego życie nie jest idealne? Bo ktoś kiedyś wymyślił, że trzeba się na czymś przejechać, żeby nie popełnić błędu. Że tylko problemy pomagają stawać się silniejszym. A ból? Ma cię przyzwyczaić, że w życiu nigdy nie będzie pięknie."

Co jeśli życie by było idealne? Wszystkie drogi by były proste, bez zakrętów? Wszystko przychodziło by nam łatwo, nie musielibyśmy się męczyć nie musielibyśmy się niczym przejmować - spokój - wszystko masz. Oczywiście jest to łatwe, ale czy na prawdę chcemy tego? Czy na prawdę chcemy porwać się monotonności, braku dreszczyku emocji? 

Czy na prawdę chciałabyś, aby wszystko przychodziło ci z nieuzasadnioną łatwością? Bez wewnętrznego " udało ci się, osiągnęłaś to " bez wielkiego szczęścia, poprzez brak poznania wcześniejszej porażki?  
Bowiem osiągnięcie czegoś samemu lub z niewielką pomocą bliskich, jest swego rodzaju wynagrodzeniem że się nie poddałeś, że doszedłeś do tego sam - że jesteś tutaj, żyjesz pełnią życia.

 A co jeśli pojawią się wątpliwości? Co jeśli ból spowodowany brakiem wsparcia ze strony bliskich zagości w nas i stracimy zapał wewnętrznego ducha?
 Ważne aby pokazać że jesteśmy silniejsi, abyśmy wiedzieli że ból przeminie wtedy kiedy udowodnisz sama przed sobą że potrafisz, że jesteś silniejszy niż twoje problemy. Trzeba przyjąć to wszystko na klatę, powiem ból ,, [...]ma cię przyzwyczaić że w życiu nigdy nie będzie pięknie"


A wy chcielibyście mieć takie idealne życie, czy wolicie dreszczyk emocji? 

12 komentarzy:

 1. Jeżeli wszystko przychodziłoby nam z łatwością i tak byśmy byli nieszcześliwi ponieważ nie docenialibyśmy tego, co już osiągnęliśmy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealne życie byłoby bardzo nudne. W życiu musi się coś dziać, musi być czasami trochę zamieszania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje mi się, że idealne życie nie istnieje. A nawet jeżeli istnieje to musi być bardzo nudne (lub smutne). Człowiek, który ma już wszystko, co chciał osiągnąć chyba przestaje się czymkolwiek cieszyć :) A przecież właśnie o to chodzi prawda? By cieszyć się z małych rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasami chciałabym, żeby wszystko szło po mojej myśli, ale później uświadamiam sobie, że wszystkie te złe rzeczy czegoś mnie uczą :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Idealne życie, czy tam by się coś działo? :D Dobrze jest mieć czasem ten dreszczyk emocji, szczególnie tych pozytywnych uczuć :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nudne by było idealne życie po prostu nudne.Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 7. życie jest piękne w swojej niedoskonałości ;) a takie idealne byłoby niesamowicie monotonne.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nikt nie ma idealnego życia, nawet celebryci takiego nie posiadają, bo pod pierwsza warstwą szczęścia i harmonii pojawiają się problemy. To od nas zależy czy będziemy szli za tłumem i nigdzie nie dojdziemy dalej. My wybieramy własną drogę, może ona być prosta i krótka ścieżka na pagórek lub trudny i stromy szlak górski.

  https://odbicie-lustra.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Uważam,że idealne życie łatwo by nam się znudziło,a teraz musimy walczyć ,by osiągnąć to,co sobie wymarzyliśmy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. No tak, nie ma ideałów :) Czasem, żeby docenić to co mamy musi być gorzej. Bardzo łatwo się przyzwyczaić "do lepszego" i zatracić radość z podstawowych rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie zawsze to , że łatwo wszystko przychodzi, oznacza iž jest idealnie. Moim zdaniem idealnie jest wtedy gdy mam obok siebie ludzi na których wsparcie możemy liczyć

  OdpowiedzUsuń